Mezi autíčky, Jobsem a cirkusem (o iPhonu nemluvě)

3. 09. 2007, 23:46 · Ze života

ikonkaPoměrně příjemně aktivní poslední týden prázdnin (ne že bych já nějaké měl :). Od kina přes cirkus po operu, a do toho životopis Steva Jobse a vrtáni v iPhonku…

(Pokračování článku...)

Váš názor? [4] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Ticho po pěšině

17. 08. 2007, 2:00 · Ze života · Bleskovka

ikonkaVíce než týden bylo ticho po pěšině a asi do konce víkendu bude. Minulý čtvrtek mi díky Quentinu dorazil iPhone a v noci ze čtvrtka na pátek jsem s přítulkou odlétal se flákat do Turecka k moři. Jelikož flákání vyšlo nad očekávání (ač byl internet přímo v lobby, nedokopal jsem se k tomu ho použít a PowerBook jsme použili na koukání na DVD v letadle a v posteli :), dostal jsem se na síť až teď, zhruba hodinu po příjezdu domů :). Pátek věnuji zotavování z dovolené (pěkné nachlazení z klimatizace) a pokud vše vyjde, měl bych někdy v průběhu pátku odjet k JJ do Sudet… Takže flákání více než nadměrné :).

Omlouvám se těm, kdož se ozvali na mou výzvu ohledně SuperiPhone.cz, a já jsem se zatím neozval. Množství nabídek, které přišlo, mě upřímně šokovalo, moc všem děkuji. Jak to tak bývá, celá věc se trochu zamotala, tak snad se co nejdříve rozmotá a bude možné na začátku týdne se k celému projektu nějak postavit. Doufám, že čelem.

Váš názor? [10] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Grindhouse - čistá zábava

25. 07. 2007, 1:34 · Ze života · Bleskovka

ikonkaDneska jsem byl překvapen filmem Grindhouse – zabijácké auto (jedna část dvoufilmu Tarantina a Rodrigueze – v USA jeden dlouhý film, v Evropě rozděleno na dvě části). Podle toho co jsem četl je to pocta starým americkým b-čkovým (c-čkovým?) filmům, a tak jsem se bál, zda bez znalosti “kulturního pozadí” budu z filmu něco mít. Zbytečně. Takhle dobře jsem se v kině nebavil ani nepamatuji. Je to film násilný, brutální, přehnaný, ale neskutečně vtipný. Pokud máte rádi tvorbu obou pánu, film vřele doporučuji.

Mimochodem, tiše jsem srovnával se Smrtonosnou pastí 4.0 – to má být podle mnohých pocta klasickým akčním filmům 80. let. Rovněž jsem šel jako v podstatě neposkvrněný divák (Smrtonosné cokoliv mi i díky pitomým názvům a shodnému herci splývají) a… nudil se. Vrcholně naivním počítačovým scénám jsem se smál jako Net v 90. letech, akční scény byly místy překomplikované, až to nebylo hezké (scéna s letadlem; ale zase scéna s vrtulníkem byla dobrá), ukázka “sociálního inženýrství” (oblíbena metoda hackerů :) byla zoufale přehnaná, prostě jsem z filmu rozhodně nebyl nadšen.

Proto mě fascinuje, jak jsem si užil Grindhouse, díky jeho přímočarosti, bezstarostnosti a přitom čisté eleganci. Osobně zatím film roku.

V mém “domovském” (mám ho pět minut od baráku) kině Vyližsinema na Andělu začali prodávat lístky přes internet. Hurá! Je to docela zábavné, na telefon mi přišla SMS s obrázkem čárového kódu, kterou si u vchodu přečetli kapesním počítačem, zajímavý nápad. Jen by mě zajímalo jak to funguje u ČB mobilů bez podpory MMS. A uvidím co budu dělat až mi dojde baterka u mobilu :). Vstupenka je k dispozici ještě v PDF (2/3 A4 tvoří barevné reklamy – to si mám za vlastní prachy tisknout cizí reklamu?!), ale je poslaná mailem, což při některých antispam ochranách prodlužuje doručení. A výběr sedadel je nevím proč v Java aplikaci, stačil by mnohem efektivnější JavaScript (jako nejmenovanému Palace Cinemas). Ale přesto – jedině dobře, zvlášť pro lidi co chodí rádi na poslední chvíli :).

A zítra další ulehčení života díky internetu – podání DPH :(.

Váš názor? [8] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Páteční Colours 2007 - den druhý

14. 07. 2007, 12:46 · Ze života

ikonkaZa dunění CocoRosie sedím polomrtvý před hlavním vstupem na Colours (datluju do Nokie), přičemž řada lidí uvnitř nevypadá o moc lépe – v lepším případě posedávají na lavičkách v pivních stanech nebo polehávají na dekách a karimatkách, ovšem spousta jich okupuje obrubníky a viděl jsem lidi, co si “ustlali” uprostřed chodníku :). První regulérní den nám prostě dal zabrat :).

(Pokračování článku...)

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Colours of Ostrava 2007: čtvrtek, den první

12. 07. 2007, 23:54 · Ze života

ikonkaA teď skutečně něco jiného – vypadl jsem z Prahy do Ostravy na letošní Colours, a vás čekají pravidelné (doufám :) zápisky. Tak se těšte :)).

(Pokračování článku...)

Váš názor? [6] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Doubravánek v Kaštanu, Tiger Lillies v Arše, MaLér v Ostravě

21. 06. 2007, 1:35 · Ze života · Bleskovka

ikonkaJelikož ve středu je tradičně nejbohatší výběr koncertů v pražských klubech, vyrazil jsem do KC Kaštan na Břevnově (teoreticky kousek od mé práce, v praxi jsem se stejně stavil doma) na koncert Doubravánka. Toto pěvecké těleso vede Marek Doubrava, kapelník mé oblíbené kapely Hm… (“Hm tri bodky”), díky čemuž jsem se také o existenci Doubravánku dozvěděl. 18tičlenný sbor se zaměřuje na neobvyklé interpretace více-méně klasických skladeb, počínaje filmovými melodiemi, přes rock a pop (The Doors, Buty) až po lidovky, koledy a podobně. Koncert je prostě zábava, žádný akademická nuda, je vidět, že to všechny zúčastněné baví a publikum se baví neméně. Některé aranže a interpretace jsou mírně řečeno neortodoxní :). Doporučuji podívat se na web, jsou tam i ukázky skladeb.

Prostě, velice příjemný středeční večer, taková školní besídka na závěr školního roku 2006/2007. Bloudění vlahým večerem a hledání břevnovské hospody U prezidentů to jen příjemně zakončilo :).

A co potěšilo, Marek je Macista – má iBooka a podle vlastních slov se mu líbí, dělá se mu na něm dobře :) – možná si nechal poradit od Mardoši z Tata Bojs, kde kdysi hrál…

Mimochodem, zapomněl jsem se zmínit, že jsem se byl podívat na koncertě Tiger Lillies, resp. “multimediálním projektu” Mountains of Madness na počest horrorového autora H. P. Lovecrafta. Projektu se dále účastnil jako tvůrce elektronického doprovodu a deklamátor Alexander Hacke, video doprovod vytvořila Danielle de Picciotto. Jedním slovem – silné. Zpěvák Martyn Jacques používá kastrátskou techniku, takže hlasová poloha je DOST neobvyklá, k tomu se kapela stylizuje do “šrumlu” ze staré londýnské putyky… Mám rád divné věci, tohle bylo HODNÄš divné a hlavně HODNÄš dobré.

No, a už teď se těším na Colours of Ostrava. Loni jsem vynechal, tak uvidíme, čím mě Ostrava překvapí letos (doufám, že to nebude “kvalita” ubytování).

Váš názor? [1] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Hannover konečně jinak, než jen na CeBitu

14. 06. 2007, 0:54 · Ze života

ikonkaS trochou zpoždění sem házím textík a fotky z pracovní cesty/výletu do Hannoveru. Konečně jsem si v Hannoveru prohlédl něco jiného než výstaviště a byl jsem docela příjemně překvapen, jak fajn město to je.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [2] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Konečně s internetem a k tomu Starcraftem

6. 06. 2007, 0:08 · Ze života · Bleskovka

ikonkaDneska mi konečně Volný zprovoznil internet – více než měsíc od objednání. Ach jo. Přežil jsem kombinací CDMA od Eurotelu a ADSL přes nějaké nezabezpečené WiFi ve vedlejším baráku, ovšem to fungovalo jen někdy (dostupnost signálu kolísala, zdá se mi že čím teplejší počasí, tím horší signál :), CDMA zase pořád padalo (mám nějaký testovací modem, který není právě OK, ale lepší než drátem do vočička). Takže čtyřmegabitové připojení si samozřejmě docela užívám… A mohu konečně vyzkoušet v praxi Joost. Sosat se moc nebude, na disku jen pár giga místa :).

Dneska jsem si udělal radost hned dvakrát – koupil jsem přítulce něco pěkného na sebe (podle mého vkusu :)) a pak sobě Blizzard anthology – českou firmou CD Projekt vydaný balíček čtyř her od Blizzardu, z čehož tři jsou i pro Maca – Wacraft II Battle.net Edition, Starcraft, Stacrfat: Brood War. Čtvrtou hrou je Diablo, které je tady pouze pro PC (kdybych po tom zatoužil, Parallels to jistí ;). To celé za 599 Kč, což sice není zadarmo, ale z čistě nostalgických důvodů jsem si balíček zakoupil, ať mám hry doma :). Starcraft jsem už nainstaloval na iMaca (neboť existuje instalátor a aplikace pro Mac OS X – zlatý Blizzardi!!!), Wacraft II (obsahuje základní hru + expansion pack) budu holt hrát na iBooku nebo iMacu G3 :). Nebo si rozchodím nějaký emulátor :)). Bohužel balíček obou dvou Warcraftů III je už s českým dabingem, tedy Windows only :(. Škoda, koupil bych si ho taky. Blizzard má na svém webu oba balíčky, ovšem neprodává přímo do ČR a byl jsem líný řešit, kde jinde to objednat – Stacraft se vyřešil tímto :).

Pokud tedy máte podobně nostalgické choutky jako já, neváhejte, myslím, že za tu cenu se to vyplatí :). A zkouším z vydavatelství vytáhnout informaci, zda ještě něco v jejich nabídce není pro Macy – informace jsou na krabičkách, ale ne na webu.

Tak, a na zítra si dám čestný závazek a konečně sem hodím také fotky a zápisky z výletu do Hannoveru, který se odehrál už před… mmm… třemi týdny? Ach ta lenost :).

Váš názor? [9] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Bágl, ADSL, iBook a jiné radovánky...

17. 05. 2007, 0:08 · Ze života

ikonkaNěkolik výkřiků ze soukromí z poslední doby – jak MaLér k báglu na notebook přišel, jiné ADSL si pořizuje, AirPort do iBooku získal, prázdného bazénu si užíval a přesnou teplotu v místnosti změřil :).

(Pokračování článku...)

Váš názor? [17] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Předávkování slovy

30. 04. 2007, 1:38 · Ze života

ikonkaJelikož ne vše vždy vychází jak člověk chce, strávil jsem poslední dva víkendy převážně s knížkou v ruce, a asi jsem se už předávkoval. Nezřídka mám rozečtených í více knih naráz, podle nálady střídám a míchám nové a už známé věci. Tentokrát jsem “sjížděl” samé novinky, především následky nákupu ve sci-fi shopu v Čáslavské...

(Pokračování článku...)

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Další