Zákazníci O2 s Apple iPhone budou moct využívat tethering [U]

24. 02. 2011, 10:23 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonkaAktualizace: tiskové oddělení O2 potvrdilo, že bude možné využívat i funkci Personal hotspot, která bude uvedená v iOS 4.3.

Nejdřív o tom twítnul Marek Lutonský, teď mi dorazila tisková zpráva z O2 a málem jsem omdlel štěstím: Náš milovaný inkumbent po letech výkřiků, jak lze iPhone nejlépe používat právě v jeho síti, konečně uvede marketingové skřeky do souladu s realitou a přestane kriplit iPhone. Bude možné používat tethering a tedy snad doufejme i funkci Personal hotspot (poslal jsem dotaz na tiskové, uvidíme co se dozvíme)

——-

Telefónica O2 úspěšně ukončila jednání se společností Apple. Na začátku léta budou moci všichni zákazníci s mobilními telefony Apple iPhone využívat funkci Internet Tethering. Ta umožňuje sdílení internetového připojení přes mobilní telefon např. do notebooku.

Spuštění tetheringu vyžaduje novou konfiguraci telefonů prostřednictvím iTunes. Nové konfigurace jsou do iTunes nahrávány v tzv. časových oknech. V těchto dnech už proběhlo zadání dat pro konfiguraci. V průběhu března bude společnost Apple tethering testovat. Předpokládáme, že tethering bude uvolněný v nejbližším termínu, což je v průběhu května. Přesné datum zatím nebylo stanoveno.

—-

Gratulujeme O2 k úspěšnému ukončení jednání, trvalo to pouze dva a půl roku!

Váš názor? [2] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Listopad: měsíc Apple obchodů

15. 11. 2010, 14:51 · Nakousnutá jabka

ikonkaNevím, čeho už byl listopad měsícem za socíku (březen – měsíc knihy a tak podobně), ale listopad 2010 je z mého pohledu měsícem Apple obchodů. Postupně se otevírají tři: už minulý čtvrtek byl otevřen Qstore, dneska iWorld a na konci měsíce iSetos.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [2] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Odkazy k prezentaci na Apple Forum

9. 11. 2010, 3:56 · Nakousnutá jabka

ikonkaJak jsem slíbil při prezentaci, všechny zajímavé odkazy z prezentace jsou zde k dispozici.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [1] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Jsou Things to pravé ořechové?

18. 09. 2010, 1:20 · Nakousnutá jabka

ikonkaS potřebou lépe řídit svůj čas, projekty a nezapomínat na důležité věci se vynořila potřeba nějakého digitálního “blbníčku”. Pokusy na daném poli jsem podnikal již několikrát, nakonec jsem rád, že jsem si zvykl alespoň na používání iCal v počítači a iPhonu, ale teď je skutečně potřeba se naučit pracovat s myšlenkami a úkoly lépe. Zatím padla volba na Things, ale není něco lepšího?

(Pokračování článku...)

Váš názor? [15] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Apple má konečně oficiální český web

17. 10. 2009, 16:52 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonkaHurá. Apple se konečně rozhoupal a asi dneska v noci spustil český (a také slovenský, maďarský, bulharský a možná i další) web. V tento okamžik ještě není dostupný přes adresu Apple.cz, ale doména už je v rukách Apple, takže až nastaví svá DNS, každý se po zadání Apple.cz ocitne na http://www.apple.com/cz/. Apple totiž všechny své weby “drží” na doméně Apple.com/národní kód. Ostatně stejné to je s store.apple.com (ale tam český nenajdeme).

Lokalizace webu přímo od Apple je samozřejmě dobrá zpráva – především se všechny novinky objeví na webu v tu samou dobu, kdy na ostatních Apple webech.

Bohužel nejsme pro Apple tak důležití, jako země, ve kterých je přímo zastoupen (třeba můj oblíbený příklad Polsko) a tak jsou informace na webu výrazně redukované. Stačí se podívat na informace o iPodu touch – menu vlevo, které podrobně popisuje některé funkce na českém webu není, a tyto informace také ne. Chybí také podrobné technické informace v podobě, kterou známe z jiných webu Apple, o řadě produktů najdeme na českém webu jen odstaveček, profesionální software vůbec. Stránka podpory je ve velice jednoduchém provedení, protože znalostní databáze Apple prostě nemá informace v češtině.

Na druhou stranu, v průběhu dlouhatánského přípravného procesu jsem slyšel různé zvěsti, že například bude česky jen titulní stránka webu. Doufám, že Apple postupně rozsah zvětší, ale bojím se, že se toho dočkáme až v době, kdy u nás převezme Apple otěže.

Mimochodem, nejroztomilejší chyba, kterou jsem našel, bylo “Co Cech, to muzikant” – možná redakční systém Apple nepočítal s diakritikou nad velkými písmeny? :)

Váš názor? [2] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

O arogantní a neakceptovatelné petici

25. 08. 2009, 1:37 · Nakousnutá jabka

ikonkaMísto toho, abych smolil recenzi na iPhone 3GS, píšu v metru na vypůjčeném netbooku filipiku proti peticím… Ač mi silně vadí postoj Apple vůči našemu trhu, zmíněná petice, která se objevila letos na jaře, mi vadí ještě více. Je totiž arogantní, namyšlená a hloupá. Myslím si to od začátku a poslední kroky tvůrců petice mě v tom jen utvrdily.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [24] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

CDS se přebarvuje na Apcom

2. 07. 2009, 9:31 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonkaKdybych zvolil titulek “Sbohem CDS, vítej, Apcom”, asi bych vzbudil přílišné nadšení. Takže nikoliv – dnes jen dorazil mail, že do závěrečné fáze vstupuje “přebarvení”, neboli rebranding CDS na Apcom. Kdy se změna projeví i právně není zatím zjevné, ale důležité je, že se tato změna týká i domény.

Apple.cz má konečně přejít do rukou Apple, ovšem zatím není jasné kdy tak nastane. V současný okamžik doména stále patří CDS a zobrazují se stránky touto firmou spravované (v mailu se explicitně píše “Domena apple.cz zustava nadale pod nasi kontrolou”). Ovšem Apcom má již své vlastní stránky, na snadno zapamatovatelné adrese apcom.eu/cz. Následkem tedy bude, že o stránkách této firmy asi nikdo nebude vědět. Maily na konkrétní osoby jsou stejné, pouze s koncovkou @apcom.eu, na “generické” adresy typu lokalizace je nutné ještě dodat před zavináč .cz. Jednoduché, že? :).

Mimochodem, CDS/Apcom tímto (časem) přijde o svůj “Apple Store”, provozovaný na adrese store.apple.cz. A osobně velice pochybuji, že tady Apple bude provozovat Apple Store, stránky tak budou jen čistě informační.

Uvidíme, s čím na nás Apple přijde (a také kdy) – stačí se proklikat po polském webu a je jasné, že ani Apple není dokonalý, některé informace jsou jen v angličtině. Na druhou stranu, poláci nyní mají ve své rodné řeči i články podpory. O lokalizaci je zbytečné se zmiňovat, ovšem to s doménou Apple.cz nesouvisí :).

Jak jsem se přednedávnem zmiňoval na Twitteru, Apple si u nás založil pobočku – firmu Apple Czech, spol. s r. o. To, zda a kdy se tato firma “rozjede” a co bude mít na starosti zatím není známo. Ovšem spolu s převzetím domény Apple.cz to znamená zvyšující se aktivitu v naší oblasti. Doufejme jen tedy, že změny budou k lepšímu.

Váš názor? [7] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Gigabitová síťovka pro Power Mac G4/G5/Xserve

14. 05. 2009, 15:20 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonka
Mám tu jednu přebytečnou síťovou kartu od Apple, Gigabit Ethernet PCI-X pro Power Mac G4 (800 MHz a rychlejší), Power Mac G5 a Xserve G4/G5. Pokud by někdo měl zájem, za 300 je k dispozici, stačí napsat do mailu.

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Pokusy s Twitterem

9. 04. 2009, 14:28 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonkaMožná jste si všimli v pravém sloupci – kvůli MacHeistu jsem si zřídil Twitter (ach ta lidská chamtivost), a rozhodl se chvíli zkoušet, zda má pro mě, a především pro lidi kolem mě, smysl. A tak krátké poznámky, které mi nestojí za spot, najdete právě tady. Můj “tvít” najdete buď přímo na webu Twitteru, kdy mě budete “sledovat”, nebo přes tvítí RSSko tamtéž, či přes zprávičky v pravém sloupci, které se v mém RSS nebudou objevovat.

Váš názor? [5] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

MacHeist potřetí - a nakonec jim to zase zaplatím

6. 04. 2009, 15:18 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonka
Už jen den je do konce akce MacHeist III, tedy prodeje třetího balíku programů pro Maca za v podstatě symbolickou cenu – celková cena programů je skoro 1000 USD, zatímco se prodávají za 39 USD. Vzhledem k tomu, že z loňského MacHeistu aktivně používám Speed Download, Snapz Pro X a Sofa Control (který byl v nějakém levelu hry), a s některými dalšími jsem si alespoň pohrál, tak balíček pro měl měl smysl. Ostatně jsem se mu loni věnoval překvapivě často (protože kolem bylo také trochu drama).

Letos mě zatím zaujalo iSale pro eBay, jakýsi prográmek pro zálohu SMS a dalších věcí z iPhone a WireTap Studio by mohlo pomoci vyřešit nahrávání z internetových rádií. Takže jim tam těch 39 USD hodím. A pokud snad budete chtít mi udělat radost, kupte si svůj bundl přes tenhle link :).

Váš názor? [6] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Další