Haleluja! Přiznání k DPH poprvé přímo z Maca!

27. 04. 2009, 23:26 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaJiž několik let si užívám prudké akcelerace digitalizace státní správy a podávám přiznání k daním elektronickou cestou. Nemám digitální podpis, ale výhoda je ta, že nemusím vyplňovat papírový formulář, data jsou zadána přímo na webu ministerstva, resp. daňové správy, a především, mohu to dělat opravdu na poslední chvíli a nemusím poté hned prchat na poštu. Daňové přiznání bez zaručeného digitálního podpisu se totiž sice potvrzuje podpisem na kusu papíru, který je výsledkem onoho daňového přiznání, ovšem ten papír stačí poslat do tří dnů po podání přiznání. Takže sice polovičatě, ale přesto velice pohodlně využívám elektronické podání, několikahodinové fronty u noční přepážky na hlavní poště jsou již vzpomínkou :).

Jediné negativum byla nutnost PC s IE (nejlépe) a Javou. Řešil jsem to přes fyzické PC, virtualizaci nebo vzdálené připojení, ale prostě bez PC to nešlo.

Nu a nyní je potřeba oslavit další milník (virbl): česká daňová správa si všimla, že existují uživatelé, kteří nepoužívají technologie firmy Microsoft a zprovoznila novou verzi webové aplikace pro elektronická podání, tzv. EPO verze 2, která je již platformně více nezávislá. Myslím, že se zaručeným podpisem bych si z Maca přiznání nepodal, ale podpis stejně nemám a tak jsem mohl bez problému odeslat přiznání k DPH za první čtvrtletí přímo z mého domácího Maca, ze Safari pod Mac OS X. Zítra vytisknu PDF, podepíšu a v pohodě doručím na poštu.

Inu, trvalo to, ale díky ti, všemocný státe. A ten přeplatek za dépéháčko mi laskavě pošli brzo, ju?

Váš názor? [18] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Chystaný rozhovor se zástupci mBank

7. 04. 2008, 10:01 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonka
Máte nějaký zajímavý/vtipný dotaz na mBanku? Tak mi ho napiště – budu dnes dělat pro Lupu rozhovor s ředitelem a blogerem mBank, tak se mohu zeptat za vás :).

Váš názor? [15] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

TurboSIM a eBanka

26. 01. 2008, 13:26 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaProsbička na čtenáře: má tady někdo iPhone zprovozněný pomocí TurboSIM a používá eBanku? Funguje zasílání hesel přes telefon? Díky

Váš názor? [27] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Design MacBook Air?

14. 01. 2008, 22:22 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaNa Flickru se objevil obrázek, jak prý vypadá MacBook Air. Posuďte sami. A na titulce Apple pro změnu upoutávka shodná jako na fotkách z Macworldu – jablko a “There’s something in the air”. K tomu příslib, že video z keynote bude k dispozici na stránkách Apple v úterý odpoledne.

Váš názor? [19] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Drahoušek, Česká spořitelna dotyk úcastnikum

10. 01. 2008, 13:24 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaTak mě postihl phishingovy spam ohledne spořky. To je snad nějaký humor, ne? :))


Drahoušek Zákazník,

Tato is tvuj funkcionár oznámení dle Ceská Sporitelna aby clen urcitý služba dát pozor pod vule být deactivated a odstranit kdyby nedošlo k obnovit se bezprostrední.

Predešlý oznámení mít been poslaný až k clen urcitý Žaloba Dotyk pridelil až k tato úcet.

Ackoliv clen urcitý Bezprostrední Dotyk , tebe musit obnovit se clen urcitý služba dát pozor pod ci ono vule být deactivated a odstranit.

Obnovit se Ted tvuj SERVIS 24 Internetbanking.

SERVIZ: SERVIS 24 Internetbanking
SKONANI: Leden, 11 2008

Být zavázán tebe do using SERVIS 24 Internetbanking. My ocenit tvuj obchod a clen urcitý príležitost až k sloužit tebe.

Ceská Sporitelna Služba úcastníkum

******************************
DULEŽITĂť Služba úcastníkum HLĂ?ŠENĂŤ ******************************

Být príjemný cinit ne namítat až k tato poselstvi. Do jakýkoliv bádat , dotyk Služba úcastníkum

© Ceská Sporitelna.

Váš názor? [12] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

mBank: funguje na Macu i na iPhone

11. 12. 2007, 20:37 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaTak mi dneska konečně dorazila kurýrka smlouvu k podepsání. Teď už jen čekám na aktivaci, zatím jsem si alespoň prohlédl spartánské prostředí internetového rozhraní. Funguje jak na Macu, tak na iPhone – ale zadávání platby jsem zatím nezkoušel.

Číslo účtu je v absurdním formátu 670100-2200061627/6210, ale naštěstí část před pomlčkou není potřeba zadávat a podle zpráv z mBanky by měla tato část brzy odpadnout zcela. Debatovalo se o ochraně osobních údajů, kdy odcházela adresa odesílatele příjemci peněz. To by snad už ode dneška nemělo fungovat.

Tolik zatím kolem mBank – teď už budu vyčkávat na správný okamžik v první polovině roku 2008. Do té doby snad dodají karty :)).

Váš názor? [19] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

mBank nestíhá

4. 12. 2007, 23:47 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaDneska v podvečer mi dorazila následující zprávička (vytaženo z iPhone po chvíli boje se Syphone, kterým zálohuji SMSky):

OS:Dobry den,dekujeme za Vas zajem o produkty mBank. Zaroven se omlouvame,pro velky zajem muze dojit ke zdrzeni zpracovani Vasi zadosti o nekolik dni.V nejblizsi mozne dobe Vas bude kontaktovat spol. Mediaservis pro domluveni schuzky s kuryrem.Vase mBank

O účet jsem požádal již před týdnem (minulou středu), zdá se tedy, že mBanka značně nestihá – netuším, zda je opravdu důvodem velký zájem (ale vzhledem k charakteru služeb a odezvě veřejnosti není důvod tomu nevěřit), nebo zda se připravené procesy při zatížení realitou prostě zhroutily.

Takže dál čekám a doufám, že mBanka nevbuchne (české slovo pro implozi :) a nezmizí z povrchu ČR. Nutno však podotknout, že pokud si počáteční nadšení uživatelů banka zkazí zpackanou aktivací, bude to ostuda a pro banku, která má zatím vřelejší přijetí než služby, by to byla jistě škoda.

Váš názor? [18] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Rozšířený článek o mBank na Lupě

28. 11. 2007, 9:51 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaPředělaný a o nové informace rozšířený článek o mBank je nyní na Lupě – doplnil jsem věci, které v neděli v noci nebyly známé, plus další informace, které jsem vytáhl z mBank.

Váš názor? [1] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Erupce updatů od Apple: Mac OS X 10.4.11 a další

15. 11. 2007, 10:51 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaApple včera vychrlil řadu updatů: uvolnil dlouho očekávaný update Mac OS X 10.4.11 a také aktualizace řady aplikací pro Mac OS X a Safari pro Windows.

V rámci aktualizace Mac OS X 10.4.11 se k uživatelům Tigera dostane Safari 3.0 (což je jedině dobře, že Apple zpřístupnil svůj nejnovější prohlížeč i pro jiný systém než Leopard), systém k tomu obsahuje celou řadu oprav a vylepšení funkcionality a také řadu bezpečnostních záplat. Popis změn v klientské verzi v angličtině. Kromě toho je k dispozici také update pro server.

Příjemné je, že Apple vydal rovněž (možná poslední) opravný balíček pro Panthera – opravuje řadu bezpečnostních chyb.

Další aktualizace se týkají především aplikací z balíku Final Cut Studio, v podstatě každá aplikace z této kolekce získala nějaký update. U iLife je aktualizováno iPhoto na verzi 7.1.1.

A zmíníme rovněž Safari 3.0.4 beta pro Windows – má řadu oprav a několik nových funkcí.

Jaké jsou zkušenosti s updaty? Co 10.4.11, vyzkoušel někdo? Já ještě asi na chvíli zůstávám u Tigera, tak asi budu updatovat…

Váš názor? [43] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Google Maps: vyhledávání ulic pro ČR konečně funguje

7. 05. 2007, 11:34 · Mobilitky a internet · Bleskovka

ikonkaObvykle sem podobné výkřiky nepíši, ale dneska musím, protože na toto jsem dlouho čekal. V rámci Google Maps a samozřejmě také aplikace Google Earth konečně funguje vyhledávání ulic v ČR. Mapy sice měly popsané ulice, ale nešlo v nich vyhledávat, takže server a aplikace nebyly pro běžného českého uživatele tak dobře využitelné. Nyní už to neplatí a tak Mapám na Seznamu zůstává už jen velice málo výhod: oproti Google mají satelitní/ortofotomapy pro celou ČR a také roztomilou vychytávku: historická mapa II. vojenského mapování z let 1836-1852 (info a diskuse) – pokud vás podobné věci baví, asi se od ní dlouho neodtrhnete.

Teď ještě se naučit využít všechny nepřeberné možnosti Google Maps a Google Earth – nejsou to jen “hloupé” mapové aplikace…

Za upozornění díky Fuxoftovi

Váš názor? [10] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Další