Blogové zombie

14. 07. 2018, 14:33 · Ze života · Bleskovka

ikonkaAč jsem už přes 7 let nenapsal na tenhle blogísek ani čárku, stále se mi ho nechce nechat zmizet z povrchu zemského (občas mě přepadne vlna nostalgie a čtu si historické zápisky, i články na Lupě – jen bohužel články na MujMacu zjevně při nějaké migraci přišly o informaci o mém autorství :). A tak i když právě po mnoha a mnoha (a mnoha…) letech ruším své VPS, protože už nemám potřebu/chuť/náladu se hrabat pro vlastní potřeby v Linuxu, a instalace Debianu Lenny je už pár let neaktuální, snažím se převést blogísek sebou na webhosting. A docela mě zajímá, jestli sem ještě nekdo zabloudí.

Tak pokud ano – poutníče, vítej!

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Ja ti verím, Piussi!

17. 09. 2010, 2:33 · Ze života

ikonkaNa četné dotazy čtenářstva ohledně resuscitace blogu reaguji například tímto ublognutím. V živé paměti mám zuřivou hádku u mé recenze na poslední pražský koncert Jamese Browna, takže volím zápas ve volném stylu a vrhám se do ringu.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [1] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Loučí se a končí

1. 09. 2010, 2:02 · Ze života

ikonkaHluboký nádech a skok do vody. Po pěti a čtyřech letech jdu zase zkoušet něco (staro)nového.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [12] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Viribus Unitis 2009 [u]

8. 09. 2009, 21:56 · Ze života

ikonkaPřed třemi lety jsem se účastnil prvního ročníku NavGame (“šifrovačka” s auty), kterou pro své kamarády a známé pořádal Jirka Jirout, resp. o. s. Lacrima. Letos se konal již myslím čtvrtý ročník, ovšem pod novým názvem Viribus Unitis. Aktualizováno o fotky a PDF se všemi úkoly.

(Pokračování článku...)

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Z Textpatternu na Wordpress?

10. 07. 2009, 15:49 · Ze života · Bleskovka

ikonkaNa dvou výletech jsem zkoušel systém On The Road z iPhonu, ale jelikož jednou to fungovalo blbě a podruhé v podstatě vůbec (jen mi to vysálo baterku), tak jsem to vzdal. Zdá se, že přechodem na Wordpress bych si zjednodušil jak publikování článků z iPhone, tak vylepšování blogu. Ovšem – jsem sice šťoural, ale neprogramátor. Pár návodů jak přejít z Textpatternu na Wordpress jsem si našel, včetně alternativního importního skriptu, ale pokud by tady byl někdo, kdo už s tím má praktické zkušenosti, budu jedině rád za radu, pomoc a případně realizaci :).

Váš názor? [21] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Zakažte auta! Zabíjí lidi! (Update: statistika)

20. 05. 2009, 19:39 · Ze života · Bleskovka

ikonkaNetuším jakým rozumným způsobem (kromě napsaní mailů na většinu odpovědných úřadů) mám dát najevo své zděšení z toho, co zase jednou vymyslel státní úřad, tak si to ventiluji tady. Tentokrát ministerstvo dopravy. Ve své nebetyčné laskavosti a jasnozřivosti usoudilo, že běžného českého občana příliš mate přechod pro chodce křížený s tramvají (tedy v místech, kde není volný prostor mezi vozovkou a kolejemi), že to prudce ohrožuje jeho život a tedy takové přechody je nutné zrušit. To, že v některých lokalitách to znamená zrušení většiny přechodů je již ministerstvu jedno, dělá si bod za ochranu zdraví občana a nazdar. Rozum má prázdniny.

Ano, z toho, že běžný chodec má před auty přednost, zatímco před tramvají nikoliv mohou plynout problémy. Pravděpodobné řádově jednotky chodců ročně zařvou. Ale proboha, ty se mají řešit osvětou, a ne podobným socanským přístupem (hlupáčku občane, mohl by sis ublížit, my se o tebe postaráme!). Podotýkám, že vyhláška vznikla v době, kdy ministerstvo “obývala” ODS.

Jen pro ilustraci, tento víkend zemřelo na silnicích asi 16 lidí. Podle všeho několikrát víc, než chodců pod tramvajemi za rok. Proč ministerstvo nezakáže auta?

Update 2. 6. 2009: dorazila mi “statistika”.http://spreadsheets.google.com/pub?key=rSny1VM0FKrOHlxaGCzdjMw&output=html, kolik lidí umírá na přechodech pro chodce po srážce s tramvají. Jak jsem odhadoval, tak běžný víkend je několikrát “produktivnější”.

Váš názor? [22] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Problém se spamem [Update 2x]

18. 03. 2009, 2:40 · Ze života · Bleskovka

ikonkaNemám z toho radost, ale bohužel diskuse na maler.cz začal zaplavovat spam. Než zapnu ruční správu komentářů, tak jsem zapnul časové omezení pro vkládání komentářů, nelze je vkládat k článkům starším, než je 6 týdnů, snad to bude stačit. Spameři se obvykle zaměřují na mnohem starší články. Pokud ne, budu muset bádat dál, ale času je málo.

Update: až teď, ve čtvrtek pozdě odpoledne, jsem se dostal k tomu, abych zkontroloval, proč nemám žádné komentáře na blogu – a zjistil jsem, že jsem zapomněl vypnout ruční kontrolu příspěvků. Dobře jsem udělal. Pod příspěvkem o spamech by jinak bylo asi 200 spamů. Z toho mi vyplývá, že to v tomto případě byl cílený útok – a nebo je spambot natolik chytrý, že když “nevidí” možnost komentáře u starších příspěvků, automaticky spamuje nejnovější. Děkuji za vaše rady, jdu to asi nějak zkusit zprovoznit. Smrt spamu.

Update 2: nakonec děkuji za komentáře pod článkem, ukázalo se to být jako jediná v tento okamžik schůdná cesta.

Váš názor? [2] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Už je to tady! (Rok 2009)

4. 01. 2009, 0:15 · Ze života · Bleskovka

ikonkaOdpustím si plané tlachy a prostě všem čtenářům mého poznámkového bloku popřeji co nejlepší rok 2009. Nevěřím na novoroční předsevzetí, nemá smysl planě bilancovat, prostě se mějte co nejlíp to jde. Popůlnoční fotka je z naší oslavy z krkonošské chaloupky (kam ten, kdo to spískal, nakonec vůbec nedorazil).

Váš názor? [4] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

MaLér bloguje z Bulharska

6. 08. 2008, 22:38 · Ze života · Bleskovka

ikonkaSedím v hotelu kousek od moře v Bulharsku a užívám si výdobytků techniky – konkrétně lokální WiFi sítě v Kitenu, která pokrývá i nás hotel. Od hledání prodejny, kde mají přístupové kartičky (120 hodin za cca 180 Kč – v západní části EU tolik obvykle stojí jednotky hodin) mě zachránil soused, který to zařídil a nabídl sdílení připojení. Buď bude připojen on, nebo já (nebo přítulka :). Ăšžasné. Ani na panáka ho za to nemůžu pozvat, abstinenta!

Počítač s námi jel už tak nějak samozřejmě – na pár epizod právě “sjížděného” seriálu před spaním jsme si už nějak moc zvykli. A doufám, že se tady dokopu i na práci na jednom dlouhodobějším projektu.

Městečko Kiten kousek od Primorska má prý asi 1000 stálých obyvatel, a za rok se tu otočí asi půl milionu turistů. Počítám, že půlka z nich budou k mému překvapení češi – české nápisy na hospodách, menu v češtině, dneska hospoda s českou kuchařkou a českou trampskou kytarovou partičkou. Bohužel na kvalitě jídla se to nějak zásadně neprojevilo, s místní kuchyní (ať už ji vaří kdokoliv) jsem si zatím moc neporozuměl. Obvykle sázím na kuře, jako jistotu, ale ani to mě tady nenadchlo. Ale miluju rajčata v těhle jižních zemích – krásně rudá a s výraznou chutí, ne jako ty růžové nedomrlé chudinky u nás. Holt místní, ne převezené přes půl Evropy.

Hotel vcelku dobrý, moderní, 4*, což se projevilo hlavně na rozměrech pokoje, vybavení spíše spartánské. Ale není to klasický maličký krcálek, můžem tady skoro tančit. Anatomicky tvarovaná vana v koupelně mě nadchla (nemám rád sprchové kouty – bohužel s jedním bydlím). Jen marně dumám, k čemu je telefon vedle záchodu (kdyby došel papír?) a reproduktor ve stropě. Pod balkónem bazén s překvapivě studenou vodou a okrasným vodopádkem, za plotem rozestavěný hotel.

Pláž začíná sice těsně u hotelu, ale tady je zrovna dost široká, takže k moři dvě minutky. Lidí hodně, voda opět docela studená, ale (hlavně ráno) čistá. Jen tu prý plavou medůzy… Bohužel na pláži spousta vajglů :/. Je tu jen o kousek tepleji než bylo před odjezdem v Praze, ale večer je vcelku zima – na noční koupání ani pomyšlení. To jsem miloval loni v Alanyi, kde pro změnu bylo snesitelně jen v noci. Já si asi nevyberu.

Kiten je vcelku zelený a je na něm stále poznat, že je “socialistický” – na chodnících, na čistotě a podobně. Ceny vstřícné, nižší než v Praze. Mimochodem, kurs mají pevně fixovaný na Euro a v bance vám dají přesně tolik, kolik je kurs. Pěkné. Znalosti azbuky se hodí, tak si opakuji bukvy. Přítulka to vzala od podlahy a začala se azbuku učit :).

Přiletěli jsme včera, plán na první den, nespálit se, vyšel (loni bylo noční koupání taky jediné pro mě bezpečné). Kromě stravy dojmy zatím dobré, budeme tu až do příštího pátku, jelikož jsem flákací typ, tak myslím, že to bude ideální dovolená. Kdybych se nudil, pozná se to snadno – začnu psát na web i o technických věcech :). Jediné mě mrzí – hodil jsem do kufru jen první díl Nočního klubu od Kulhánka, až dojdou i další knížky, asi ten druhý začnu louskat na Booku nebo na iPhonu. A kočky mi tu chyběj (moje, čtyřnohý), v Praze je sice o ně dobře postaráno, ale… chyběj.

Váš názor? [34] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Kocour jménem Trepka

28. 07. 2008, 2:11 · Ze života · Bleskovka

Tak, a mám tu překočkováno – dva kousky. Po krátkém odkladu kvůli doléčení Tygra po kastraci mi tu v sobotu definitivně přistálo druhé kotě, dvouměsíční kocourek, který z mě nyní již záhadných důvodů dostal jméno Trepka (nějak jsem na to přišel, když jsem stál nad ním, ale teď si už fakt ten sled myšlenek nevybavím). Je pravda, že první kotě již má nárok na označení kocour, za měsíc mu bude rok. Trepka je takový prcek z šesti koťat, ovšem dle “pyšného otce” je to pěkně divoká potvora. Je pravda, že drápky a zoubky má ostré.

První dva dny sestávaly především z objevování, syčení a spaní. Byt ještě prozkoumává, kde je co, kam se dá vlézt, do čeho se dá kousat, a touto zábavou jistě ještě stráví mnoho času. Syčení se provozovalo z počátku intenzivně z obou stran, postupně se nejostřejší hrany ohladily a kocouři se k sobě dokáží přiblížit. Ovšem bude to ještě asi chvíli trvat, než začnou být kamarádi, teď například probíhají podpostelové války – Tygr přebíhá tu na jednu, tu na druhou stranu přes postel, aby mohl pod postelí vybafnout na Trepku. Ovšem některé věci mají společné, třeba lásku k igelitovým pytlíkům a jejich likvidaci.

Spaní je další neopominutelnou náplní času pro nové kotě. Když usně, tak nazdar – klidně ho můžu přeložit (například ze mne na postel či na zem), kotě koukne jedním okem, položí hlavičku na tlapky a chrní dál.

Mno, tak doufám, že druhé kotě bude pro Tygra vhodnou společností. O tom, že můj byt se postupně změní na hromadu třísek z nabytku a útržků knížek, novin a igelitek si moc iluze nedělám. Jak teď pozoruju Trepku, musím na seznam ještě přidat oblečení.

Nějaké fotky jsou zde, tradičně takřka bez úprav. O nějaké jsem se pokoušel v iView, ale jelikož jsem podle všeho nepochopil, jak snadno uložit v jeho editoru provedené změny, tak jsem to vzdal. Pro ty, co mi budou říkat, že v Photoshopu by to bylo na pět minut: neměl jsem čas, musel jsem na kolo :P.

A teď něco úplně jiného. Zprávy o radikálním zkrácení hára tu získaly bouřlivou odezvu (včetně vyděšených zpráv na ICQ :), tak pro pobavení: po čtyřech týdnech vlasy vyrostly na (odhadem) více než dvounásobek původní délky a začal jsem vypadat jak pampeliška (i docela dlouhé vlasy mi stále poslušně stojí “na ježka”). Tak jsem se rozhodl, že to kamarádovým strojkem zkrátím na 9 mm. Vše šlo hladce do okamžiku, kdy jsem po jednom čištění zapomněl nastavit 9 mm a nechal 3… Takže mou lebku nyní zdobí 3 mm porost všude. Jak svou vizáž příznivce hnutí skinheads vysvětlím přítelkyni zatím netuším :).

Váš názor? [15] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Další