CDS se přebarvuje na Apcom

2. 07. 2009, 9:31 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonkaKdybych zvolil titulek “Sbohem CDS, vítej, Apcom”, asi bych vzbudil přílišné nadšení. Takže nikoliv – dnes jen dorazil mail, že do závěrečné fáze vstupuje “přebarvení”, neboli rebranding CDS na Apcom. Kdy se změna projeví i právně není zatím zjevné, ale důležité je, že se tato změna týká i domény.

Apple.cz má konečně přejít do rukou Apple, ovšem zatím není jasné kdy tak nastane. V současný okamžik doména stále patří CDS a zobrazují se stránky touto firmou spravované (v mailu se explicitně píše “Domena apple.cz zustava nadale pod nasi kontrolou”). Ovšem Apcom má již své vlastní stránky, na snadno zapamatovatelné adrese apcom.eu/cz. Následkem tedy bude, že o stránkách této firmy asi nikdo nebude vědět. Maily na konkrétní osoby jsou stejné, pouze s koncovkou @apcom.eu, na “generické” adresy typu lokalizace je nutné ještě dodat před zavináč .cz. Jednoduché, že? :).

Mimochodem, CDS/Apcom tímto (časem) přijde o svůj “Apple Store”, provozovaný na adrese store.apple.cz. A osobně velice pochybuji, že tady Apple bude provozovat Apple Store, stránky tak budou jen čistě informační.

Uvidíme, s čím na nás Apple přijde (a také kdy) – stačí se proklikat po polském webu a je jasné, že ani Apple není dokonalý, některé informace jsou jen v angličtině. Na druhou stranu, poláci nyní mají ve své rodné řeči i články podpory. O lokalizaci je zbytečné se zmiňovat, ovšem to s doménou Apple.cz nesouvisí :).

Jak jsem se přednedávnem zmiňoval na Twitteru, Apple si u nás založil pobočku – firmu Apple Czech, spol. s r. o. To, zda a kdy se tato firma “rozjede” a co bude mít na starosti zatím není známo. Ovšem spolu s převzetím domény Apple.cz to znamená zvyšující se aktivitu v naší oblasti. Doufejme jen tedy, že změny budou k lepšímu.

· Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

 1. Pekne to ertik udelal. A je super ze to neni jen zkopirovany text ze starych apple.cz stranek jako to maj slovaci a dalsi zeme.

  Avsak podle informaci, ktere koluji si myslim ze to postupem casu budou jedine oficialni lokalizovane stranky. Ten apple.com/cz by snad mel mit lokalizovane jen minimum.

  Vyjimecne to CDS az tak nezpackala. Sla svou vlastni cestou, pouzila vlastni napady a dopadlo to docela dobre.

  — xyz    2.7.2009 15:03    #

 2. nemam pocit, ze by bylo vubec jasne, kolik toho na apple.com/cz bude v cestine, ale v anglictine to take cele nebude.

  mimochodem, nechapu co znamena “jedine oficialne lokalizovane stranky”. Jakoze jsou lokalizovane v officu?

  — Martin Ler    2.7.2009 15:31    #

 3. Hlavne at to co pak prelozeno bude je kvalitni. Ale to je otazka.. Jestli to budou delat lokalizatori MAC OS tak to se mame na co tesit. Se pak bude psat petice i proti webu.

  — David    2.7.2009 17:14    #

 4. Hlavně ERT s tím nemá nic společného!!!!

  — Hanka    2.7.2009 17:54    #

 5. Japkom by bylo hezci.

  — samsa    3.7.2009 15:04    #

 6. no,nemám,no. Se zase mírně schovávají do písku

  http://www.apcom.eu/cz/
  zase se občas objeví FR chybovka a bez www. nejdou

  — ERT    3.7.2009 15:20    #

 7. na mujmacu se objevilo zajimavy vlakno: http://forum.mujmac.cz/read.php?120,3057731,3059436

  — Dan_4    7.7.2009 10:08    #

Související články