iPod video v praxi - recenze psaná v letu (aktualizováno)

8. 11. 2005, 0:48 · Nakousnutá jabka

ikonkaJelikož nevím, zda budu mít čas na delší recenzi iPodu video (který mi už stejně sebrali, fňuk), vystřílím tu na vás mé poznatky z krátkého testování + několik tradičně příšerných fotek (asi si musím dát pár facek, že jsem se přesvědčil, že Nikon SQ je dobrá volba… Pokud mi někdo chce udělat radost k vánocům, kapesní, leč rozumněji fotící kompakt 3+ Mpix ocením). Fotky je možno rozkliknout pro větší exemplář

Krabičky

Obal iPodu je ve stylu, který Apple používá poslední dobou na všechny iPody, neboť již neobsahují hromady neskladného příslušenství – tedy jen poměrně malá “knížečka”, ve které je iPod a doplňky. U iPodu video to jsou sluchátka, přechodka na Dock Univerzal, USB kabel a ochranný obal, takový sešitý hadřík, který se bude zvenku poměrně dobře špinit. Bohužel jsem měl v ruce jen bílý model, na černou verzi, která je prý velmi sexy, jsem zvědav.

První dojem z iPodu “video” je, že je fakt placatý. Měl jsem v jedné ruce svůj 40 GB iPod photo a v druhé 60 GB iPod video a najednou se mi ten můj fešák zdál tak… včerejší a nemoderní. Prostě nový iPod má zhruba 2/3 tloušťky, co předchozí model. Hodně připomínek bylo ke vzhledu, a tam si asi je nutné zvyknout na neobvyklé proporce displeje a kolečka, ale za chvilku vám to ani nepřijde. Co se mě osobně docela líbí, je jednotný styl s iPodem nano a tedy designově návrat k iPodům první a druhé generace, s “ostrými hranami”, které se mi líbí více, než oblé hrany.

Zajímavá drobnost – snad jako první iPod tento není schopen stát na své základně, musel jsem ho při focení podepřít druhým iPodkem.

Čeština

Na margo české lokalizace dvě drobnosti: v sekci video (která se liší od nano) se podařilo Apple zbodat co šlo, počínaje chybějícími znaky s diakritikou (víte co znamená Pehrvm?), i překlad Seznamy video soubor(ů) pro Video playlisty mi nepřišel úplně snadno pochopitelný. Na druhou stranu potěší korektní zobrazování češtiny v textových poznámkách – u nano se čeština zobrazovala odlišným fontem, tady je vše jednotné.

Video, video, video

Přiznám se, že jsem ani netestoval nic jiného, než video, neboť hudba na iPodu, to je přece tak všední věc ;). Každopádně, díky upozornění na info o možnosti použití jiných než Applem udávaných rozměrů pro MPEG4 (tedy 480×480) jsem přišel na to (což bych se dočetl, kdybych nebyl zbrklý :), že video může mít klidně rozměr například 640×352, pokud zůstane zachované pravidlo, že součin stran musí být menší, než 230400 (480×480=230400). To je dobrá zpráva, neboť se takto dá do iPodu nahrát video, které bude více odpovídat například originálu na DVD, jak poměrově, tak rozlišením. Platí to určitě u klasické MPEG4, bohužel u H.264 jsem to nějak zapomněl ověřit :(. Mimochodem, již jsem ukecal zzena, aby vytvořil jednoduchý widget, který pomůže s výpočtem ideální rozlišení pro export filmečku do iPodu – dělat v to Excelu není tak elegantní :)

Na export videí jsem používal přímo QuickTime (ovšem rozměry jsem si nastavoval ručně) nebo prográmek MoviesForMyPod, pro konverzi z DVD jsem sáhl po HandBrake, který je k dispozici s podporou MPEG a H.264 s korektními profily (nejedná se zatím o standardní build). Stručně řečeno, iPod nepřehraje žádné DivX a podobné soubory v kontajneru AVI, potřebuje mít soubory ve kontajnerech .mov, .mp4 a .m4p a obsah musí splňovat podmínky příslušného profilu.

Zkoušel jsem si hrát s kvalitou na různé způsoby, vybral jsem si k tomu i docela náročnou úvodní scénu z Hellboye (tmavý obraz, déšť, akční scény), a došel jsem k závěru, že buď to chce kódovat na hodně vysoký datový tok v MPEG4 (zvládá až do 2500 kbit/s) nebo se smířit s o něco horším rozlišením a použít H.264, kde byl obraz výrazně lepší. Nevím, zda byl problém v enkodéru do MPEG4 (ffmpeg), prostě byť zvětšovaný obraz z H.264, který může být maximálně 320×240 byl lepší, než MPEG4 v 640×352, který měl příliš kompresní artefaktů.

Update: uvědomil jsem si, že jsem to možná napsal příliš nejasně, takže “natvrdo”: Pokud budete chtít používat vyšší rozlišení u MPEG4, nešetřete na datovém toku: při pokusném překódování Hellboye do MPEG4 tak, aby se vešel do 700 MB (a bitrate byl 608 kbit), byl zmíněný úvod v podstatě k nekoukání, někdy byl obraz kompletně kostičkovaný, podobně i některé další akční scény, oheň a podobně. Přiznám se, že při srovnání s klasickými DivX filmy to bylo v podstatě k nekoukání, netuším, zda jsem udělal někde chybu já, je špatně nastavený HandBrake nebo klasický MPEG4 je o tolik horší, než DivX, Xvid a jiné MPEG4-based kodeky. Při bitrate 2000 kbit/s to bylo už výrazně lepší a koukatelnější, bohužel na delší výzkum nebyl čas. Když jsem stejnou scénu překódoval do H.264, byla sice s menším rozlišením (něco jako 320×176) ale přesto koukatelná – na displeji iPod to je více méně jedno (resp. asi to nepůjde roztáhnout na celou obrazovku, to už bohužel nezkusím), na TV je určitá ztráta detailů, ale stále je to velmi dobře koukatelné. Takže, buď kódovat do H.264, aby to bylo malé (datově) nebo do MPEG4, a tam počítat s velkými soubory.

Na obraz jsem se nedíval jen na displeji, ale také na připojeném televizoru, a jako přenosný videopřehrávač s možností pouštět video na TV je nový iPod skvělý (jen musíte mít správný kabel). Trochu mě zamrzelo, že se rozhraní iPodu nezobrazí na TV, ale je nutné koukat na iPod, což může zbytečně komplikovat ovládání, zvlášť když si koupíme Dock Universal s dálkou a nechceme stávat z kanape – pokud nejsme Bystrozraký, máme smůlu. Každopádně kvalita obrazu byla dobrá, i zobrazení videií s menším rozlišením bylo dobré (ano, obraz ztratil ostrost a detaily, ale bylo to v pohodě, asi porovnatelné s velice kvalitním VHS).

iPod má nastavení, zda chceme výstup na TV vypnout, zapnout, nebo se otázat před každým přehráváním – neumí zobrazovat najednou na TV a displeji. Výstup je v PAL i NTSC. Zajímavostí je volba Widescreen – pokud je zapnutá, zobrazuje se “široký” obsah tak, aby byla zachována šířka obrazu a viděli jsme co nejvíce, byť v menším provedení, když je “širokoúhlé” zobrazení vypnuté, iPod ořízne obraz tak, aby zaplnil celou obrazovku, ať již na TV, nebo přímo na iPodu. Mimochodem, při zobrazení na TV mi přišlo, že je ořezaná poměrně výrazná část obrazu.

Pokud se těšíte, že si budete z iPodu přehrávat video s titulky, na to bohužel zapomeňte a učte se anglicky – jedinou variantou by bylo “vypálit” titulky přímo do obrazu videa nějakým nástrojem.

Každopádně displej musím pochválit, protože dává jednoduše skvělý obraz, ostrý, jasný, mřížka displeje není příliš rušivá, byl jsem poměrně spokojen. Pokud si chcete displejem iPodu simulovat sledování TV obrazovky, musíte si ho strčit poměrně blízko k obličeji, aby v zorném poli zabíral stejnou část, jako TV sledovaná zhruba ze dvou a půl metru. Alespoň vám neuniknou detaily :) Mimochodem, displej je jasnější než u iPodu Photo, ale přesto mi přijde, že by možnost nastavení jasu, resp. ještě více jasu za denních podmínek na ulici snesl.

Drobnosti

S nelibostí jsem konstatoval, že Apple zrušil drátové dálkové ovládání a konektor pro něj, takže jedině přes výrobky třetích stran, používajících dokový konektor, což ovšem dost zkomplikuje nošení v nějakém pouzdře na opasku. Naopak pozitivní je, že je konečně možné nahrávat audio v rozumné kvalitě (stereo, 16 bit, 44 kHz), samozřejmě s příslušným nástrojem, který dovolí připojit mikrofon. Výdrž baterií jsem bohužel nestihl vyzkoušet.

Pro koho?

A jaký je můj pocit z nového iPodu? Rozhodně to je podařený update – design se mi ve finále líbí více, než u iPodu photo, je menší, má lepší výdrž baterií a má vetší displej. Video funkce nejsou podle mého na nějaké sledování celovečeráku s iPodem v ruce, prostě to je moc malý displej na to si vychutnat film, ale jako kapesní filmotéka na hory s připojením k TV to je skvělé. Dokážu si také představit sledování klipů, krátkých filmečků (na to jsou ty od Pixaru ideální ;) či epizod sitcomu přímo na displeji, tedy kde nejde tolik o detail, případně dlouhé soustředěné bedlivé sledování – v tomto obsahu se Apple prostě trefil do černého, to se musí přes mou původní skepsi nechat. Díky většímu displeji má rovněž větší smysl prezentace fotek a samozřejmě i vlastní videí – byť na to je připojení k TV asi opravdu lepší.

Stručně řečeno, je to dobrá evoluce a z hlediska videa to může být začátek revoluce. Jak je v případě Apple zvykem, je to přerod pozvolný a nenásilný, ale může mít ve finále stejný, nebo větší dopad, jako mělo uvedení prvního iPodu pro trh s digitální hudbou.

Jo a trochu komerce na konec: iPod video stojí na DTPobchod.cz 8950 bez DPH za 30 GB verzi a 12 020 Kč bez DPH za 60 GB verzi, a na testování mi ho půjčil Quentin :). Na skladě sice nyní nejsou, ale pokud chcete, asi je lepší objednat, zdá se, že zpočátku bude docela velký hlad. A pokud vám stačí starší “photo”, to je teď samozřejmě o něco levnější...

Trvalý odkaz na tento příspěvěk

 1. Pre Malera: Ja mam fotak Canon Powershot A75 ,3,2MPX,3x opt.zoom, robi nadherne fotky/hlavne farby/,vcelku rychly, rodinny typ, zapory:cervene oci, hlavne pri zlych svetelnych podmienkach

  — pali    8.11.2005 09:33    #

 2. ňekl bych, že ten bílej design mě už nudí. Byl jsem v nemocnici a podobné krabičky se měl navěšeny na sobě. Chtělo by to změnu.

  — Pavel Racek    8.11.2005 10:12    #

 3. Pavel Racek: Od toho je tam ta cerna varianta…

  Anatoly Papirovsky    8.11.2005 10:38    #

 4. Bohuzel cernou sem v ruce nemel, snad v Apple Center nejaky jeste zbyly.

  Martin Ler    8.11.2005 10:47    #

 5. Jasne, chce to fialovej iPod! K dokonalosti pak uz chybi jen ohrnuty rukavy u saka, zeleny kalhoty a hnedej kozenkovej kufrik. Na nohou cerny Prestizky.

  To v zadny nemocnici nemaj :)

  — zelenycaj    8.11.2005 10:47    #

 6. zeleny čaj – chtěl jsem tím říct, že ta bílá barva u všech produktů applu začíná být nudná :) No řekni, že ty barevný imacky a ibooky nebyly pěkný, veselý !

  — Pavel Racek    8.11.2005 11:05    #

 7. Pavel Racek: cerna je nejvic sexy :) me se barevne Mini tolik nelibily. A zelenej Power Mac… je malo nadcasovej :)

  Martin Ler    8.11.2005 11:47    #

 8. pro Martin Ler:
  fotky podle me nejsou nejak otresny, na to aby si to clovek dokazal predstavit, ale mohl bys nastavit jiny vyvazeni bile. a nebo to nefotit pod zarivkama ale na papiru u okna, z nejakyho plakatu udelanou takovou jakoby “U rampu” aby se ti to svetlo dostalo z vic stran a pritom mel i nekonecny pozadi.
  m

  — micker    8.11.2005 11:57    #

 9. micker: ten fotak nema nastaveni vyvazeni bile. A kdybych to chtel fotit u vokna, tak s tim stravim nepomerne vic casu, nebot bych takovou konstrukci musel u toho okna nejak delat. Bohuzel, casu nebylo nazbyt.

  Martin Ler    8.11.2005 11:59    #

 10. Martin Lér
  Bílá a černá. Z nemocnice na krchov :) Ba ne ta černá je fakt pěkná !!

  No a zelená ?Na iPod mini mám zelenou metalízu, hodí se mi to k pleti :)

  — Pavel Racek    8.11.2005 12:11    #

 11. Pavel Racek – no pekny prave ze BYLY, dneska uz by to podle me pusobilo levne a plastove, obecny nahled na to, jakej material je “cool” se zmenil.

  Treba se nejakyho posunu dockame s intel jabkama:) Prvni co by me napadlo je to, ze pristi rok ty maly pocitace udelaji v podobnym vzhledovym duchu jako PPC, aby lidi byli klidny, jen s mensimi “cool” detaily, aby to lidi zase lakalo:) A pak o rok dyl budou ty power pocitace vic jiny.

  Ale to je jen spekulace, ktere sam nemam rad:)

  — zelenycaj    8.11.2005 12:20    #

 12. zelenycaj: coz mi pripomina, ze sem tady uz dlouho nespekuloval, musim napravit :)

  Pavel Racek: lol :) no, ja myslim ze brzo privezeme nejaky silikonovy kondomy na ty iPody a ty bejvaj i v zeleny :)

  Martin Ler    8.11.2005 12:27    #

 13. Martil Ler: Taky si myslim ze obrazky sou naprosto v pohode, na smutny prumer standardni kvality obrazku co clovek dostane s internetovou recenzi rozhodne. Na to ze je to z Nikonu bych o tom dokonce rekl ze je to vynikajici ;)

  — zelenycaj    8.11.2005 12:33    #

 14. MLer: druha vec co me napadne je zase ta, ze udelaji neco zasadne jinyho designove, aby to psichicki nevydrzely penezenky lidi, co neresi procesory, ale spis design krabice.

  Aneb spekulace je cesta do pekla :)

  — zelenycaj    8.11.2005 12:37    #

 15. Mate radi barvicky?

  — [X]    8.11.2005 13:23    #

 16. zelenycaj: ne ne ja bych to videl na sedivozluty plast. Retro je tak sexi :-)

  http://www.gadgetmadness.com/archives/20051107-remotecontrolled_robby_the_robot_from_film_forbidden_planet_1956.php

  — J2930    8.11.2005 13:26    #

 17. pro Martin Ler:
  aha ja sem tak nejak myslel ze to maj vsechny digitaky .-/ tak to omluva. no kdyz tlaci cas tak asi neni co resit .-)

  pro zelenycaj:
  jaks to myslel ze na nikona je to dobry? mam nikony uz vic jak 12 let a nejak si foceni na neco jinyho nedokazu predstavit, predtim to byl pentax a ten si teda taky nemuzu stezovat. mam pocit ze na tebe poslu nakyho vira… mam chripku tak este zjistim jak ju nacpat do dratu .-)

  — micker    8.11.2005 14:44    #

 18. pro [X] 15:
  uz sem se tam dival, na mujmacu na to upozornovala momen, ale ty barvicky me prijdou tak nejak photoshopovy, takze ktomu mam docela velkou neduveru :-( ovzlaste kdyz je fotka neustale z stejne presnyho pohledu a pisnicka od gorilaz se prehrava porad v jednom case :-( takze jabko+u a taham posuvnickem :-(

  — micker    8.11.2005 14:50    #

 19. micker: vis co, Nikon SQ je proste stylovej malej fotacek, takova ta “kostka”, ja si to koupil pac je to strasne plochy a da se to nosit v pohode kapse, stalo to asi 4000. bohuzel to ma dost drsny sum a v horsich svetelnych podminkach (= jine nez idealni) to foti dost spatne, neostri a tak. takze… :(

  Martin Ler    8.11.2005 15:47    #

 20. Micker – je to mimo mísu:)Já mám taky asi 15 let Nikony, ted D100, ale vážně uvažuju o přechodu na Canon. Fotil jsem ted obojím a myslím, že Canon už Nikon převálcoval :(

  — Pavel Racek    8.11.2005 17:32    #

 21. Maler: Nikon Coolpix SQ ma 5 ruznych vyvazeni bile + moznost rucniho nastaveni. Ale jinak sumi slusne ;-)

  — Pavlik    8.11.2005 18:48    #

 22. micker: ale toto je zarucene prave, nizsie je link na cely prispevok do fora :)

  — Jozo Remen    8.11.2005 19:36    #

 23. Pavlik: beru zpet, pravda. Ach jo :). Uvidime, jestli to pride dopadne lepe.

  Martin Ler    8.11.2005 20:18    #

 24. micker: no ja mam na Nikony digitaly smulu, vsechny co sem videl fotily stejne hnusne do cervena. A jejich servis je prisernej, neochotnej, osazenstvo je znacne vym*davaci (to se jinak rict neda).

  Ze SLR jsem pouzival dve Minolty XG a jakozto levna vec na vylety moc dobry, je na to strasne moc dobrych levnych skel – nedavno si moje slecna koupila *istD a hyperprogram a dve kolecka je teda slupka! To bych si po poznani tohohle zase neumel predstavit fotografovani s cimkoliv jinym ja :)

  — zelenycaj    8.11.2005 21:05    #

 25. martin: ono stačí použít nějaký ten softík (iPhoto?) a WB (White-Balance) jde dorovnat. Dokonce se dá vylepšít (čti: snížit) i ten šum ;)

  Apropo: proč není Picasa i pro Mac Os X? Google, dělej něco!

  soundake    8.11.2005 21:29    #

 26. soundake: prekvapive pouzivam photoshop a jeho jak automaticke, tak manualni korekce barev. Puvodni ty fotky vypadaly STRASNE :).

  Martin Ler    8.11.2005 21:55    #

 27. a jinak co se tyka snizeni sumu, kdysi sem testoval nejaky utilitky na tohle, mam pocit ze to nebyla pluzina do fotosopy, a vysledky byly znatelny, ale zas zazrak to nebyl. Lepsi je to dobre nafotit, nez pak honit ve fotokramu :)

  Martin Ler    8.11.2005 21:57    #

 28. hm taky myslim ze softiky na to odstraneni sumu opravdu zadnej zazrak nejsou a je lepsi snazit se fotit tak aby nebyl a nebo to prodat jako zamer .-) ale mozna jsem zkousel spatny. ale na to vyvazeni bile bych photoshopu veril vic teda… .-))

  me na ggogle vadi proc neni ten jejich google earth i pro maca .-( mam to nainstalovany na pecce a je to hodne pekna zalezitost

  pro zelenycaj:
  uf mam teda zatim stesti, klasiku sem mel na oprave za tu dobu 2x, jednou sem byl opilej a spadnul me, a jednou sem ho pucil kamaradovy a tomu ho ze stolu zhodily kocky :-( mno… a nastesti opravy probehly v klidu, z digitalem to asi takova prca nebude, holt jako se vsema dnesnima vecma :-/

  — micker    9.11.2005 00:07    #

 29. Slusne pouzitelny soft na odstraneni sumu je NoiseNinja a NeatImage. Jsou k dispozici i jako plugin do Photoshopu. Davaji mnohonasobne lepsi vysledky, nezli je odstraneni sumu ve Photoshopu.

  — Pavlik    9.11.2005 00:26    #

 30. micker: jojo, to me u Google taky hodne mrzi…

  Martin Ler    9.11.2005 00:29    #

 31. pro Pavel Racek:
  jejda sem tvuj prispevek pretim prehlidl, tak muj komentar, nenenenenene .-) ale je to vec nazoru muj znamej foti na canony uz asi 20 let a spokojenej je porad, ale je porad u klasiky. digital zatim ne-e

  a co rikas na ten novej nikon D200?

  — micker    9.11.2005 10:00    #

 32. Byl nekdo z vas nedavno v Apple Centru ?
  Minuly patek uz je meli, ale ne na display, jen ve vyloze zabalene.
  recnicka otazka, jdu tam stejne i kdyby tam nebyl.

  Modrak    9.11.2005 20:18    #

 33. Modrak: v sobotu uz jeden cerny rozbalili, zeptam se jestli je tam jeste maj.

  Martin Ler    9.11.2005 20:28    #

 34. Ja vim, ze tohle je semeniste Macovskejch fandu, ale dukladne jsem probiral informace k iPod video na netu a zatim me to moc nepresvedcilo, ze by to bylo lepsi nez iRiver H320/340

  Muzete nekdo prispet osobnimi zkusenostmi jak s iRiverem tak iPod VIDEO?

  malyfred    12.11.2005 18:04    #

 35. DivX a XviD nejsou žádné MPEG-4 based kodeky, to je asi jeden z největších mýtů okolo těch programů. Jsou to kodeky pracující podle ISO standardu MPEG-4 ASP. Jenže iPod ho pravděpodobně neumí. Umí jenom starší a jednodušší MPEG-4 SP, podle kterého fungovaly DivX 3 a DivX 4. iPod taky umí MPEG-4 AVC, ale pouze v nízkém rozlišení. To je nejnovější specifikace, která nabízí nejvyšší kvalitu. Bohužel v podání Apple je tenhle formát nepoužitelný, a to jak v iPodu (rozlišení jenom 320×240), tak v QuickTime přehrávači (neskutečně pomalý). MP4 video s MPEG-4 AVC (alias H264) kompresí lze vyrobit třeba programem MeGUI s kodekem x264.
  Klasický MPEG-SP umí vyrobit i XviD, pokud se zakážou ASP funkce, to jest B-frames, Q-pel, adaptive quantization a GMC. Z AVI do MP4 se to potom dá převést třeba programem YAMB. Zkoušel jsem tohle video v QuickTime přehrávači a hraje, takže i iPod by to měl zvládnout.
  Co se týká nastavení ideálního bitrate, mělo by to být alespoň 0.2 bits/pixel. To znamená při klasickym rozlišení DVDripů 512×288 nějakých 750 kbps.

  Vláďa

  Vláďa    12.11.2005 18:54    #

 36. Vlada: to ze neco hraje v QT prehravaci neznamena, ze to bude hrat v iPodu – ten proste umi jen to, co umi. Ad rozliseni – jak jsem napsal, a byl jsem tim trochu prekvapen, tech 320×240 staci na pomerne koukatelne prehravani na obrazovce normalni TV.

  Ad DivX a MPEG-4 – diky za vyjasneni, jelikoz tyto kodeky nejsou nic, co bych pouzival (krome prehravani), tak v nich jasno nemam.

  Martin Ler    12.11.2005 19:53    #

 37. jako cerstvy majitel cerneho 30gb movie ipodu musim rict, ze cerna varianta je fakt sexy :), zatim jedina nevyhoda noveho ipodu na co jsem narazil je absence nabijecky, nabiji se pouze pres USB, snad bude nejaka redukce

  — anys    15.11.2005 00:19    #

 38. mam novy bily iPod 30gb a kamarad by ho chtel tez a nejen pro zabavu, ale i pro pouziti v praci. Potrebuje ale vedet maximalni rychlost zapisu a cteni jeho HD. Kde se ten udaj da najit?

  Jinak novy iPod spolu s redukci na fotak je supr pro ukladani fotek na dlouhych cestach. Zadny tahani se s notebookem, zadny drahy karty do fotaku, staci jen fotak, iPod, na usi sluchadla a deme

  — Milos    22.11.2005 15:02    #

 39. tak ted budu mit dotaz jak stehno, jsem preci jen zenska…jak do toho dostanu ty videa? :-) najdu nekde nejaky navod ci tak neco? dik

  — evicka    12.12.2005 02:28    #

 40. ahoj uvazuji o koupi ipod videa a jelikoz hodne cestuji zajima me jeho funkce “video”. Tak jsem se chtel zeptat jak dlouho tak priblizne trva prevod dvd do mpeg4 ajaka je pak vysledna velikost tohoto filmecku. díky za odpoved mejte se

  — oldboy    3.1.2006 14:38    #

 41. Jestli někdo uvažujete o koupi iPodu Video a/nebo už ho máte:) a chcete si koupit nějaké příslušenství, jako například:

  ochranné fólie, AV kabel, Apple Camera Connector..atd…

  ...a zajímají-li Vás zkušenosti druhých, tak jsem nasal svoje zkušenosti tady ;)

  http://www.jip.xf.cz/s/ipod.html

  Doufám, že to někomu pomůže při rozhodování nebo tak něco :)

  Případně jsem zvědav na Vaše postřehy, pokud některé příslušenství máte už delší dobu a budete ochotni k tomu něco napsat, nebo doporučit.

  JIP    11.3.2006 20:08    #

 42. ?VÄšňĂŤŠ TOMU?
  CENA JE NEJDĹ®LEŽĂŤTÄšJŠĂŤ
  !!!SUPER CENY!!!
  !!!NEUVÄšňĂŤTENĂŤ CENY!!!
  !!!NEJVYHODNÄšJŠĂŤ CENY!!!

  iPod shuffle (512MB) 2270kč
  iPod shuffle (1GB) 3120kč
  iPod Nano (1GB) 4800kč

  PňĂŤJÄŽTE SE PODĂŤVAT NA:
  http://www.ikup.cz/active_auctions.php?user_id=96965
  http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=5082222

  — SkypeKA    27.4.2006 13:01    #

 43. Umi nejaky iPod nahravat video (nejlepe na pametovku)?

  — JS    29.6.2006 03:54    #

 44. Prosim vas poradte mi. Kdyz davam video do ipodu v itunes tak mi to haze error. Nevite v cem by mohl byt problem?

  — Luke    10.9.2006 22:26    #

 45. Ahoj!Chtel bych tě poprosit o návod na stahování videa do ipodu,mam ho z UK a nedaří se mi do něho video dostat,Stačí odkaz.Diky moc

  — Tomáě Vorel    1.12.2006 13:31    #

 46. iPod je vazne kultovni vec, a prehravace od Apple mam ulozeny v pameti jiz hodne dlouhou dobu, ale pro vsechny kdo chteji skutecnou podivanou a kompatibilitu doporucuji: Cowon A2 http://www.cowonamerica.com/products/cowon/a2/tech_specs.html , certfikace DivX samozrejmosti,display 4palce je luxusni podivana, firmware Cowon aktualizuje min. 1x za 2-3 mesice..titulky to uz umi jak sub tak srt, samozrejme v cestine bezchyby..vydrz ca 15h zarucene..myslim,ze vychytanejsi vec za 7500 kc v USA (350USD) neexistuje..to ze tady v CR natahujou ceny jak pes (i u iPodu) je vec jina…pekny den,M.

  — Martin    6.2.2007 17:49    #

 47. jeste jsem zapomnel: harddisk co je vevnitr je Toshiba MK… a da se vymenit za jiny disk kompatibilni od Toshiby s vetsi kapacitou za cca 500 Kc v servisu Bellu a zaruka je tim nedotcena..brzo do toho pujdu a 60gb to bude minimalne ;-)

  — Martin    6.2.2007 17:51    #

 48. gftrghfgfftrrdffgfgfrzhdfheuj

  petr    2.3.2007 09:27    #

 49. nemuzete mi nekdo pisnout na mail jak dat do ipodu video v ituns se mi zobrazi ale v ipodu ho proste nemam diky

  — marek66    30.5.2007 21:12    #

 50. Jak dat videa do ipodu? Můžete někdo prosimvas poradit? Mam to převedeny do mp4 ,nahraný v i tunes,ale mužu synchronizovat jak chci,ale do ipodu to prostě nechce.Koukam že hodně lidi ma stejnej problem,tak kdyby sem někdo napsal v čem je ten fígl ,tak by pomohl hodně lidem. předem dik

  — Petr    25.10.2007 04:25    #

 51. werqwerqweqwerqrwer

  eqrwerqwe    28.10.2007 16:40    #

 52. ahoj, tak nejenomže mám problém s natahnutím videií do svého iPodu, ale taky ho nemůžu nabít přes adaptér gembird. Ato mi tvrdili že to jde, poraďte mi prosím někdo :-), díky

  — lucka    28.2.2008 09:18    #

Související články