CDMA modemy na Leopardu a snad i dalších systémech

23. 11. 2007, 23:14 · CDMA-na-Macu · Bleskovka

ikonkaPro všechny zoufalé uživatele CDMA na Leopardu a snad i 10.4.11 tu je dobrá zpráva (za kterou děkuji Petrovi Němečkovi z CDS). Na jednom ruském diskusním serveru objevil utilitku, která umožňuje instalaci a konfiguraci CDMA modemů na Leopardu – v diskusi se zmiňuje i 10.4.11, ale neměl jsem náladu louskat bukvy. Podle všeho chybí správný doplněk, jak již někdo poznamenal zde v diskusi.

Utilitku najdete zde (odkaz na download je pod obrázky), netuším bohužel jak přesně to funguje – Leoparda ještě na žádném stroji nemám. Podle Petra Němečka je potřeba v záložce Advanced vybrat pod WWAN položku Vendor Franklin CDMA.

Netuším, zda jsou podporované všechny nyní dodávané modemy, a nemam ani šanci to testovat – nemám ani HW, ani čas. Je mi líto.

Váš názor? [33] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

CDMA funguje na Mac OS X 10.4.10

28. 06. 2007, 22:43 · CDMA-na-Macu · Bleskovka

ikonkaTak omlouvám se za poplach, zdá se že vše funguje jak má. Podrobnosti viz diskuse.

Pozor, po posledním update Mac OS X 10.4.10 mi začaly chodit maily zoufalých uživatelů, že jim nefunguje CDMA – bohužel nejsem v daný okamžik sto pomoci, pokusím se zjistit v čem je zakopaný pes, ale moc si od toho zatím neslibujte. Každopádně kdo POTňEBUJE CDMA, měl by zůstat na Mac OS X 10.4.9.

Váš názor? [29] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

CDMA pro Intel Macy - cdma.maler.cz

11. 04. 2007, 11:10 · CDMA-na-Macu · Bleskovka

ikonkaVčera se mi dostala do rukou úprava systému přímo od výrobce modemů AnyData, je však určená pouze pro Macy s procesory Intel a systémem 10.4.7 a novějším.

Zároveň je funkční adresa cdma.maler.cz, která vás přesměruje do sekce tohoto serveru, kde budou další informace o CDMA na Macu.

Instalace je snadná, stačí spustit instalátor, restartovat a následně připojit modem – na několika testovacích strojích vše fungovalo bez problémů a modem se následně objevil v System Preferences > Network.

Instalátor jde použít i na strojích s PowerPC procesorem, ale nic se nestane – je asi potřeba provést zásahy do nainstalované úpravy, aby to chodilo pod Mac OS X pro PowerPC.

Jelikož jsem tento instalátor nenašel na webu výrobce a nebude ho mít podle všeho na webu ani Telefonica O2, je instalátor k dispozici zde

Technická poznámka: fakticky se nejedná o žádný ovladač (neobsahuje to žádný kód), jedná se pouze o elegantnější verzi předchozích úprav systému, které jsem prováděl – konfigurační soubor říká systému, který systémový ovladač má použít se zařízením AnyData. Nedá se očekávat ani změna do budoucna, neboť vývoj vlastního ovladače by byl proti tomuto relativně jednoduchému zásahu příliš komplikovaný.

Prosím, pokud chcete někam dávat odkaz na tento soubor, dávejte odkaz na tento článek, nikoliv na soubor samotný.

Váš názor? [44] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz