Večerní Prahou na dvou kolech

11. 07. 2008, 2:37 · Ze života · Bleskovka

ikonkaPokud někomu vrtá hlavou, co se děje, že se tu toho moc neděje (a na iPhonemania.cz mým přičiněním také ne), vysvětlení je jednoduché: nevyměnil jsem slečnu za novou, ale začalo mě bavit kolo.

Ač jsem se tomu docela dlouho dopředu smál, s příchodem třicítky jsem začal mít pocit, že už se “začíná končit”, a že by tedy bylo vhodné přestat čekat na druhou mízu, místo které by se mohl dostavit první infarkt, a začít něco dělat. To “něco” je kolo, které jsem si pořídil loni (díky, Viktore :), a poté, co mu propadl kamarád David, nebylo příliš složité do toho uvrtat i mě. K tomu ještě pokus o změnu životosprávy – snad se ten pokles příjmu energie a zvýšený výdej někde projeví :). Ač to je k nevíře (kdo mě zná osobně, chápe), pohyb a sport mě baví, jen se k tomu dokopat. Přítulka bohužel mé nadšení pro kolo (zatím :) nesdílí, s tou vyrážíme do přírody po svých.

A tak se kromě slečny věnuji po práci kolu – vyrážíme klidně po deváté večer, domu se někdy vracíme po půlnoci, ale stojí to za to. Noční Praha je až překvapivě příjemné místo pro cyklisty, pěší i automobilový provoz opadne na minimum, a tak (pořádné osvětlení nezbytné!!!) hurá do města. No a když jsem u počítače, tak samozřejmě studuji všechno možné co mě zajímá (Macy, iPhone), ale už není moc nálada na tvorbu. To spíš zkoumám eBay a servery v USA, kde seženu nejlépe to, co ještě na kolo potřebuji/chci.

Člověk takhle poznává Prahu z trochu jiné strany, než obvykle, a i když je v centru situace pro cyklisty tristní, čím dále je člověk od centra, tím je situace lepší (hlavně na pravém břehu Vltavy). Občas jsme překvapeni, na jaké cyklodálnice narazíme…

Ono mě to třeba zase pustí, až napadne sníh, tak to nebudu chtít ven skoro určitě. Ale teď jsem rád, že mám nové hobby, a i když se dá pěkně kombinovat s počítačem, přece jen to je po těch zhruba 15ti letech, co se intenzivně věnuji Macům, docela příjemná změna.

Když už sem házím drobnosti ze života – aktuálně si užívám dovolenou, hraju si s čínským FakeiPhonem, udělali jsme si s přítulkou (a Davidem) prodloužený víkend v Berlíně a v úterý jsme tamtéž byli na koncertě Radiohead, o víkendu chceme na kole vypadnout z města a ještě v červenci se kočičinec rozroste na dva členy – Tygrovi pořídíme kamaráda. Po cca deseti letech jsem shodil háro – vlasy + kočičí chlupy je vražedná kombinace, a když jsem vzal v potaz hic pod helmou, bylo rozhodnuto. Z třičtvrtě metru na 12 mm. Změna je život.. A babičce zase funguje internet, tak ji zdravím :).

Tak si užívejte léto také!

Váš názor? [17] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Klidných deset dní

29. 03. 2008, 20:53 · Ze života · Bleskovka

ikonkaMno, zas tak klidných ne, ale: vzal jsem si na poslední dekádu března dovolenou, tak proto o mě nebylo více než týden “slyšet”. Nejdřív Jizerské hory (bez lyží, ale se sněhem), potom západní Čechy (bez kol, protože taky se sněhem, takže vlakem, busem a pešky), a teď konečně doma :). Bohužel čekají daně, v práci určitě nějaké průsery a podobně.

Ale bylo to fajn.

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Závada není na vašem přijímači

25. 02. 2008, 13:54 · Ze života · Bleskovka

ikonkaZa problémy s dostupností se omlouvám, následek drobného updatu TextPatternu. O problémech s vypisováním chyb u okénka s komentáři vím.

V rámci úklidu na dvorku byly pro velký ohlas zrušeny chyby a přidán rss odkazovač na články na iPhonemania.cz. Halelujah!

Váš názor? [14] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Hezký rok 2008

2. 01. 2008, 1:20 · Ze života · Bleskovka

ikonkaZávěr toho předešlého roku se vydařil nad očekávání, v příjemné roubence v Krkonoších. Za pozvání díky Kubovi, s přítulkou a dalšími kamarády jsme si to užili :). Došlo po delší době i na lyže, zasněžené vrcholky jsou krásné, chata byla vytopená, svíček, jídla, pití a zábavy byl dostatek, co chtít víc :). Aby vám to nebylo líto, tady máte alespoň jednu fotku (z iPhonu) z úterního rána.

Tak hlavně hodně zdraví!

Váš názor? · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Veselé vánoční běsy

24. 12. 2007, 18:10 · Ze života · Bleskovka

ikonkaPůvodně jsem chtěl na blogu probíhající (resp. už skoro končící) běsnění kolem vánoc prostě ignorovat, tak jak se to snažím dělat i s osobním životě. Ale jelikož se stále flákám (střídavě u počítače, u knížky a u kočky) a padl mi zrak na glosu Tangera, tak ji s dovolením nalinkuji i sem. Patrick to jako obvykle napsal stručně a výstižně.

Přeji všem hlavně klid, mír a slunce v duši. Berte to prosím jako vaše osobní přání – žádné SMS, ICQ zprávičky, maily, pohlednice či poštovní holuby neposílám.

A ve 22:00 v Aeru!

Váš názor? [11] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Grafika koupila Click!

11. 12. 2007, 17:27 · Ze života · Bleskovka

ikonkaNěkteré věci mi vyrazí dech. Dneska třeba sledování odtahu auta (po chvíli se dostavil majitel o berlích) odtahovkou metodou “hni se ty hnise”, kdy z auta odpadávají hůř držící kousky (věděli jste, že po propadlé STK se z auta stává legálně vrak?). Nebo když mi někdo řekne, že Click!, neboli bývalé Softwarové noviny, koupilo vydavatelství Grafika Publishing, které se zatím věnovalo především webovým projektům, jako je Grafika.cz, MujMac.cz či MujiPod.cz, vydávání papírového bulletinu Grafika News a vydávání knih.

Ale nebyla to fáma, byl to fakt. Viz tisková zpráva na SWNet.cz. A Inside taky prodali. Tím asi vydavatelství SWN končí, další projekt Digital Revue, kam jsem kdysi taky psal, skončil po zhruba dvou ročnících v roce 2000 (jestli mě paměť neklame, do SWN jsem v roce 98 napsal recenzi prvního iMaca :).

(Musel jsem se podělit – fakt mě to překvapilo. SWN byly svého času POJEM.)

Váš názor? [8] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Nová banka na českém trhu: mBank

25. 11. 2007, 3:30 · Ze života

ikonkaNěkolik měsíců se o tom spekulovalo a v poměrně neobvyklé datum, v neděli 25. listopadu v 00:00 to spustili: další česká banka, mBank, postavená primárně na elektronickém bankovnictví. Co je na naše poměry zásadní – většina služeb je zdarma.

(Pokračování článku...)

Váš názor? [30] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Amící mají den díkuvzdání, ja chorobu

23. 11. 2007, 1:17 · Ze života · Bleskovka

ikonkaA tak se nikde nic neděje :). Já si teda vařím čaj s citronem a asi tak strávím i víkend. Ještě že tady mám kotě (chvílemi zlatý, chvílemi na zabití) a spoustu neshlédnutých DVD... Jestli bude nálada, napíšu alespoň o externí baterce, či spíše bateriové nabíječce, co jsem si pořídil k iPhonu.

Váš názor? [12] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Války s kočkou

1. 11. 2007, 1:06 · Ze života · Bleskovka

ikonkaKotě je roztomilé, praštěné, přítulné, kousací, no prostě značně kočkoidní, a nenechá mě moc vyspat. A tak usínáme spolu a v průběhu noci, když mě začne terorizovat, ho deportuji do kuchyně (odkud se už ale umí dostat…). Jsem zvědav, kdy to dopadne takhle... Prostě šelma.

S tou druhou šelmou, Macosí, zatím jen flirtuji, hodil jsem to na testovací počítač, své pracovní mám příliš rád :). Takový Tangero to udělal, a pak zoufale volal o pomoc :).

Váš názor? [11] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Projekt "Kočka"

5. 10. 2007, 18:49 · Ze života · Bleskovka

ikonkaTak, a mám to. Kotě. První moje. Kdysi jsem měl pár křečků, relativně nedávno potkánka, ale toho jsem dost obrečel. Tak jsem si zakázal krátkověká zviřátka. Taková činčila vydrží docela dlouho, ale musí být v kleci, pokud teda nechce mít z bytu hromadu třísek. Pes – to je velký úvazek. Tak (kromě opiček :) zbyla kočka. A teď jí díky mé přítulce mám. Český mourek (kocourek) z vesnice, je mu přesně měsíc, maminka ho už odstavila. Zrzavý, tak dostal jméno Tygr. Dneska se seznamuje s bytem a s námi, teď mi leží na břiše a přede. Tak tě vítám, Tygře :).

Fotky

Váš názor? [13] · Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

Další