Sběratel od Nokie

29. 11. 2004, 15:45 · Nakousnutá jabka · Bleskovka

ikonkaPřed dvěma měsíci jsem psal o připravovaném prográmku Nokia Collector, který bude určen pro extravagantní mobil Nokia 7280, a bude sloužit jako archív a synchronizační nástroj pro média, podporovaná telefonem. Nokia již prográmek uvedla, je zdarma dostupný na webu Nokie a dobrou zprávou je, že podporuje v podstatě libovolný Bluetooth telefon, který má profil Bluetooth OBEX (tzn. skoro všechny).

A co prográmek umí? V rozhraní, které se podobá iPhoto, vám udržuje lokální knihovnu médií, které jste přenesli z mobilu či do něj přidali, a také přidané mobily (mobil nemusí být nutně online). Práce je velmi jednoduchá – lze nastavit, že po připojení telefonu se nová data (fotky, filmečky, cokoliv jiného podporovaného) přenesou do počítače a případně vymažou, a opačně, pokud byly nějaké položky “přidané” do telefonu, i když byl odpojený, přenesou se na mobil. Dokonce je standardně nastavená určitá synchronizace, která mi přijde trochu otravná – pokud přenesu soubor do mobilu a smažu ho v něm, tak se mi tam bude přenášet znova a znova – nutno ručně vypnout pro každou položku, pokud jsem něco nepřehlédl. Kromě toho lze vytvářet vlastní “kolekce”, například si třídit fotky a pod, případně i používat jednoduché “smartlisty” po vzoru aplikací od Apple. Ovládání je jednodušší, než já to tady popisuju :), pokud nějaký mobil s BT máte, prostě si to zkuste.

Vyzkoušel jsem to s Nokii 6230 a musím říct, že kdybych měl nějaký mobil s foťákem (standardně používám N-Gage), tak Nokia Collector budu používat – přenos fotek z mobilu do počítače je přesně tak snadný, jako u přenosu fotek z normálního foťáku.

Mimochodem, zajímalo by mě, zda se jedná o blýskání na lepší časy u Nokie, nebo zda prográmek od někoho koupili/nechali si napsat na zakázku. Stále čekáme na oficiální podporu synchronizace Series 40 mobilů s Bluetooth, o oficiálních GPRS skriptech nehovoře.

· Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

  1. Se Sony Ericsson to neslape korektne.
    Fotku z maca sice do telefonu dostanu (v Nokia Collectoru se pak po iSyncu objevi ve slozce Library), ale z telefonu do maca nedostanu nic. Asi to souvisi s tim, ze pod OSX nefunguje pro P900 (asi ani P800 a P910) prohledavani zarizeni a jeho slozek. Ono to jakoby probehne, ale nic se nezobrazi. Takze mame asi smulu.

    — Fajfka    30.11.2004 11:02    #

Související články