Problém se spamem [Update 2x]

18. 03. 2009, 2:40 · Ze života · Bleskovka

ikonkaNemám z toho radost, ale bohužel diskuse na maler.cz začal zaplavovat spam. Než zapnu ruční správu komentářů, tak jsem zapnul časové omezení pro vkládání komentářů, nelze je vkládat k článkům starším, než je 6 týdnů, snad to bude stačit. Spameři se obvykle zaměřují na mnohem starší články. Pokud ne, budu muset bádat dál, ale času je málo.

Update: až teď, ve čtvrtek pozdě odpoledne, jsem se dostal k tomu, abych zkontroloval, proč nemám žádné komentáře na blogu – a zjistil jsem, že jsem zapomněl vypnout ruční kontrolu příspěvků. Dobře jsem udělal. Pod příspěvkem o spamech by jinak bylo asi 200 spamů. Z toho mi vyplývá, že to v tomto případě byl cílený útok – a nebo je spambot natolik chytrý, že když “nevidí” možnost komentáře u starších příspěvků, automaticky spamuje nejnovější. Děkuji za vaše rady, jdu to asi nějak zkusit zprovoznit. Smrt spamu.

Update 2: nakonec děkuji za komentáře pod článkem, ukázalo se to být jako jediná v tento okamžik schůdná cesta.

· Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

  1. Take mne spamovali. Nastesti stacilo do formulare prispevku pridat jedno pole, na ktere musi odpovedet a je klid. Neni to samozrejme zadna spickova ochrana, ale pred nahodnymi prispevky robotu to staci

    Lukas Kalista    18.3.2009 13:18    #

  2. Resil jsem ted stejny problem. Bot, ktery rozesila spam nevyplnuje nalezeny formular, ale primo odesila obsah poli, ktere generuje textpattern (name, email, web, mesage), takze se neda pouzit jednoducha metoda pasti (htn_antispam). Funkci je jen nejaka captcha nebo analyza message, nebo sofistikovanejsi past :)
    Ja jsem zatim ozelel pole pro web adresu, skryl je pomoci css a upravil htn_antispam, aby kontroloval, zda je toto pole vyplneno. Pokud ano, pak jde o spam.

    pantata    18.3.2009 15:03    #

Související články