CDMA, CDMA, CDMA...

5. 08. 2004, 4:09 · Mobilitky a internet · Bleskovka

CDMA se nyní skloňuje všude, já napsal pro Lupu článek s odpověďmi na některé časté dotazy (vyšel už včera), tak můžete nahlédnout.

Ad diskuse o možnosti VoIP přes CDMA – odezva sice není nejkratší (cca 130 ms), ale včera jsme to s Tangerem zkusili, volal mi z VoIP telefonu Fayn, připojeného přes CDMA, a nebyl s tím vůbec žádný problém, vše fungovalo krásně. Takže – dobrá zpráva.

A nemohu nezmínit článek “za všechny peníze” – spolupráce serverů Mobil a Telnet.cz má svůj první hmatatelný výsledek, a tím je opravdu dokonalý a hodnotný článek o CDMA “Eurotel Data Expres – marketingový tah?” (verze na Telnet.cz nemá otazník a tedy neponechává žádné pochybnosti). Pokud se bude zítra v některé redakci ozývat střelba, nebudu se divit.

Odborníci na ICT, krytí za “redakce Telnet.cz” nám nejen jasně naservírují, jak to je s rychlostí CDMA – rychlost nebyla vyšší než 300 kbit/s (“zapomněli” se však zmínit, v jakých podmínkách CDMA provozují – s dobrým signálem a nevytíženou BTS svých 800 kbit/s opravdu dostanete), ale také vám vysvětlí, že VPN bude fungovat na EDN až za půl roku (ehm ehm) a proto je to pro firmy jen jako hračka pro děti zaměstnanců domů, celý Eurotel Data Expres je jen marketingový tah (?!?) a nakonec vás také oblaží informací, že Eurotel provozuje nezaheslovaný FTP server s několika skladbami (to, že IP adresa patří Eurotelu, neznamená, že server Eurotelu patří). Kombinace neuplných informací, lží a denunciace (nevíme co o tom napsat, tak to pomluvíme) jako vyšitá.

Tak vám nevím – jsou pachatelé toho článku jenom úplně blbí, nebo je někdo zaplatil?

· Trvalý odkaz na tento příspěvěk · Linkuj.cz · Jagg.cz

 1. ...jak by řekl Miloš Zeman—jsou jen velmi špatně informovaní... :-)

  — agent    5.8.2004 12:19    #

 2. Ha! Mobil clanek smazal!! Pokud by nekdo mel zajem, cast tech blabolu jeste najde na telnet.cz (obvineni ohledne toho serveru tam nejsou, ty smazali), cely ho mam na disku :)

  Martin Lér    5.8.2004 20:48    #

 3. to jsem rad, ze ty kecy smazli

  — hnědka    5.8.2004 22:33    #

 4. Cele CDMA je jen podraz a lakadlo na amateri jako jsem ja.Pokud to chcete jen na prohlizeni stranek tak budiz, ale jinak je to smejd. Ze pres den blokujou P2P se dozvite az kdyz jim to jdete hodit na hlavu, ale to uz je vetsinou pozde. Takze NEKUPOVAT

  — Susenka    3.2.2005 19:08    #

Související články